0 грн.
Оформити замовленняЯк вибрати ніж для хамону і прошутто, що наріже ідеально тонкі шматочки м’яса?
Чим особливий ніж для хамону?
Робота з м’ясними делікатесами вимагає спеціального інвентарю. Як приклад, ножі для хамону, які акуратно наріжуть окіст, шинку чи салямі і не зіпсують текстуру й аромат шматочків. Такі, що підійдуть для всіх м'ясних делікатесів: прошутто, хамону, карпаччо. Ці види ножів зроблять ідеальні ломтики салямі чи тонку нарізку хамона, без втрати особливого смаку та зовнішього виду. Вони акуратно зріжуть шматочки сиров’яленого іберіко чи серанно невеликого розміру, щоб ті просвічувались на тарілці і виглядали, як на картинці.
Ножі для хамону особливі тим, що мають довге, гнучке та тонке лезо, а використовують їх лише для нарізки окісту, для приготування прошутто, карпаччо. Їх ще називають хамонерами (як і підставки для нарізки), бо завдяки своєму призначенню вони відрізняються від решти ріжучих інструментів для м’яса.
Як вибрати ніж для прошутто або хамону?
Вибір ножів для нарізки хамону залежить від призначення, практичності руків’я, довговічності ножа, зовнішнього вигляду:
- довжина леза може сягати 24-35 см, щоб так зрізати паралельно до кістки тоненькі шматочки окорока, прошутто чи карпаччо, аби ломтики самі акуратно відставали від леза; воно має гладеньку або ребристу форму з повітряними кишенями або капсулами;
- лезо виготовлене з якісної нержавіючої сталі Nitrum за технологією шовковий край, що зносостійка до постійних кухонних процесів, не ржавіє, вирізняється високою продуктивністю і має твердість 56 HRC за шкалою Роквелла, щоб довше зберігати гостру заточку для роботи з м'ясом; воно має загострену форму, з V-подібним, круглим та прямокутним вістрям, щоб тонко нарізати скибочки карпаччо, шаурми та прошутто;
- форма руків'я пристосована для тривалої роботи з окороком, тому ручка клинка ергономічна, з потовщенням всередині та прогумованим покриттям, щоб забезпечити комфорт для долоней рук; виготовлена з якісного пластику, дерева чи канви мікарти; в деяких серіях оснащена антибактеріальною обробкою, що перешкоджає розмноженню бактерій та грибків, появі специфічних запахів; має різну кольорову гаму та металеві закльопки;
- руків’я кованих ножів оснащене додатковим виступом (больстером), що захищає долоню руки від можливих порізів та травм, які можуть виникати при нарізці окорока;
- за технологією виготовлення леза ножі для хамону поділяються на ковані і штамповані, обидва типи ножів можуть бути застосовані і на професійній, і на домашній кухні; ковані ножі мають більшу твердість металу і довше тримають гостроту, штамповані – більш гнучкі; за вартістю кований ніж дорожчий, але він і за якістю, і за дизайном має перевагу; штампований користується широким попитом у ресторанній сфері та на харчових виробництвах;
- цільове призначення ножів не обмежене лише окороком, адже клинки можуть бути використані не лише для нарізки хамону, а й прошутто, карпаччо, салямі чи шаурми.
Як робити нарізку ножем для хамону?
Нарізку хамону вважають справжнім мистецтвом, яка потребує витримки, правильного підходу та досвіду. Переважно її виконує кортадор — професійний майстер, що знає тонкощі виробництва і зберігання сиров’яленого окісту. Техніка нарізки має бути чітко дотримана, бо в іншому разі не вдасться передати смак та запах окрока. Окіст обробляють за такими принципами:
- Підвішують ногу за ратицю на гострий гвинт в хамонері, яка має довжину 45-50 см і ширину 15-20 см, щільно фіксують у кронштейні.
- Знімають верхній шар шкіри та старого жиру з окороку.
- Лезом довгого ножа нарізають м’ясо ломтиками паралельно до кістки, рухаючись з невеликими зусиллями вгору-вниз від копита.
- Вільну руку тримають вгорі біля ратиці, а іншою нарізають плавними рухами тонкі і прозорі, але довгі шматочки.
- Зрізаний жир утилізують, а на тарілку викладають ломтики хамону із сальними прожилками. Майстри-кулінари вважають, що чим тонша нарізка хамона, тим він смачніший та ароматніший.
Як доглядати за ножами для окорока?
Догляд за ножами для тонкої нарізки не вимагає суперскладності та купи часу, але вкрай потрібен для тривалої служби, гарного та чистого вигляду леза і руків'я:
- після миття ножі протирати насухо бавовняним рушником чи серветкою, можна злегка просякнути лезо олією;
- рекомендується мити ножі вручну, це подовжить термін служби нержавіючої сталі та рукоятки, особливо якщо вони вироблена з дерева;
- регулярно правити мусатом ріжучу кромку, щоб загострити лезо та подовжити термін служби ножа;
- заточувати клинки механічним чи електричним точилом тоді, коли правка мусатом вже не дає бажаної гостроти;
- зберігати і штамповані, і ковані ножі в дерев'яних підставках, але не з іншими металевими інструментами.
Де придбати ніж для хамону?
В інтернет-магазині ножів Arcos можна купити ножі для хамону, ножі для прошутто, ножі для салямі. Це офіційний дистриб'ютор іспанського бренду «АРКОС» в Україні. У магазині є професійні ножі для тонкої нарізки хамону, прошутто в серіях: Colour-prof, Niza, Menorca, 2900, Opera, Universal, Brooklyn, Riviera Black (White, Rose), Manhattan, Nordika як для майстрів з нарізки м’яса, так і домашніх кулінарів.
Чому варто купувати професійні ножі Arcos?
Доступна та швидка навігація через пошук категорій на сайті, де всі товари розміщені за фільтром і призначенням, в окремому каталозі.
- Оплата карткою будь-якого банку з передоплатою/післяплатою покупки чи готівкою кур'єру.
- Доставка замовлень від 1-3 днів кур'єром Нової пошти “до дверей” або до відділення НП, є самовивіз з шоуруму в Києві.
- Асортимент, в якому є моделі ножів на будь-які смаки покупців: серії Universal, Riviera та Natura з ребристим лезом, серії Brooklyn і Manhattan, Opera із довгим та завуженим лезом.
- Професійна консультація менеджерів, які врахують будь-які потреби чи запити клієнтів.