0
0
0

Обвалочні ножі: Як вибрати ніж для кожного виду м'яса?

Обвалочні ножі: Як вибрати ніж для кожного виду м'яса?

Оброблення м'ясної туші може бути досить швидким і не вимагати надто великих зусиль - для цього слід використовувати професійні обвалочні ножі для оброблення м'яса. Вони являють собою спеціальні інструменти, застосування яких дає змогу зрізати з кісток якомога більше м'якоті. При цьому м'ясникові не доведеться докладати багато зусиль, що є однією з причин мати таке пристосування в асортименті.

Ножі обвалочні: що це?

Обвалочні ножі - пристосування, які вирізняються невеликими розмірами і дуже гострим ріжучим полотном. Лезо легко проникає глибоко всередину м'якоті, відокремлюючи її від кістки. Такий інструмент ідеально підходить для обробки свинини, різної птиці, яловичини, баранини, а також туші диких тварин.

В асортименті виробників представлені обвалочні та жилувальні ножі. Вони відрізняються розмірами й особливостями конструкції:

  • для обвалювання використовуються інструменти довжиною від 13 до 15 см;
  • для жилування м'ясної туші призначені моделі, довжина яких становить 20-30 см.

Як правило, досвідчені м'ясники користуються в роботі обома видами ножів, підбираючи інструмент залежно від цілей.

Особливості та переваги

Останнім часом особливою популярністю користуються японські обвалочні ножі. Це можна аргументувати їхньою високою якістю, а також наявністю кількох відмінних характеристик:

  • пряме ріжуче полотно із загостреним піднесеним кінчиком забезпечує швидке проникнення леза в м'якоть і її рівномірний зріз з кісток;
  • ширина леза становить 1-2 см, завдяки чому можна акуратно обвалювати тушу різних розмірів;
  • твердість клинка становить 55-58 HRC, що забезпечує довговічність інструменту навіть при досить високих навантаженнях;
  • двостороння заточка леза - це дає можливість тримати ніж у долоні під будь-яким кутом;
  • прямий тонкий обух;
  • зносостійка рукоять виготовляється з високоміцного дерева - вона вирізняється ергономічністю, тому зручно лежить у руці;
  • біля основи леза зроблено спеціальний невеликий виступ, який призначений для запобігання зісковзуванню долоні під час виконання роботи;
  • корозійностійка сталь не піддається впливу крові та м'ясного соку, тому вироби довгий час зберігають первинні характеристики.

Незважаючи на всі перераховані вище переваги, необхідно враховувати, що інструменти такого типу не підходять для різання інших продуктів. Тому для виконання іншої роботи краще підібрати спеціальні інструменти, скориставшись рекомендаціями з "Ножі для овочів - незамінний артефакт на кухні. Які види бувають, для чого використовуються".

Як точити обвалочні ножі?

Важливо не тільки вибрати якісні інструменти для обробки продуктів, а й навчитися, як правильно точити обвалочні ножі. Зазвичай виробники використовують для виготовлення цих пристосувань нержавіючу сталь з підвищеним вмістом вуглецю. Матеріал загартовується за допомогою складної термічної та вакуумної обробки, тому заточка кромки леза проходить у кілька етапів:

  1. Необхідно заточити кромку ріжучого полотна.
  2. Другий етап - це ручне заточування для підвищення гостроти леза.
  3. Полірування леза.

Arcos - обвалочні ножі, які мають відмінні ріжучі властивості. Однак необхідно забезпечити правильний догляд за ними, щоб максимально продовжити їхній експлуатаційний термін.

Як правильно підібрати обвалочні ножі для м'яса?

Можна самостійно розібратися, як вибрати ідеальний набір кухонних ножів для вашої кухні. Для цього необхідно насамперед визначитися з цілями використання конкретного виробу. Адже, наприклад, при купівлі інструменту для обвалювання м'ясної туші потрібно звернути увагу на такі деталі:

  1. Міцність. Ножі Аркос - обвалочні пристосування, які поділяють на два види залежно від твердості леза. Для обробки свинини і яловичини краще підійдуть моделі з ріжучим полотном, що не гнеться, а ось при приготуванні птиці варто використовувати пристрої з гнучким лезом.
  2. Зручність рукояті та вага виробу. Оцінюючи цей параметр, необхідно враховувати фізичну силу користувача, а також розмір його долоні.
  3. Якість з'єднання леза з рукояткою. Якісними пристроями вважаються ті, в яких лезо проходить через усю рукоять.

Також варто відрізняти ножі обробні обвалочні від сервірувальних столових приладів. З тонкощами їх підбору можна ознайомитися в статті "Ножі для стейка: секрети вибору ідеального інструменту для м'яса". Нюанси використання цих пристосувань є важливими для можливості акуратно та швидко виконувати відповідні види робіт, запобігаючи погіршенню експлуатаційних параметрів кожного виробу.