0
0
0

Електрична точилка для ножів: перетворюємо звичайне точіння на мистецтво

Електрична точилка для ножів: перетворюємо звичайне точіння на мистецтво

Сучасні технології дозволяють забезпечити максимально комфортні умови для приготування їжі вдома та на професійних кухнях. Різноманітні ножі з дуже гострим лезом – один з таких пристроїв. Однак згодом вони тупіють і потребують доведення. Її можна виконувати самостійно, навчившись, як правильно точити ножі на електричній точилці.

Електричні пристрої – найбільш зручний та універсальний інструмент для обробки кухонників. Головне – підібрати відповідний пристрій, враховуючи різні параметри, описані в статті «Вибір точилки для ножів: на що звернути увагу, щоб не промахнутися».

Як точити ножі електричною точилкою: опис та принцип дії

Електроточила для кухонних ножів – прилад, який має досить простий принцип роботи. Вона є невеликою машинкою з прорізами, в які вставлені диски з абразивним покриттям. Після включення вони починають обертатися на високій швидкості, забезпечуючи рівномірне заточування та шліфування кромки леза.

Якість обробки виробу більшою мірою залежить від того, який абразивний елемент використовується у пристрої. Найчастіше виробники використовують такі матеріали:

  • алмаз – найбільш довговічний та зносостійкий матеріал;
  • карбід – найкращий варіант для випадків, коли необхідно всього за 2-3 протяжки покращити якість леза;
  • кераміка – зазвичай цей матеріал використовується для шліфування, а також полірування леза;
  • Арканзас – оптимальний варіант, щоб зробити край леза максимально гострою.

Кожен із цих абразивів має різну зернистість, що визначає товщину металевого шару, який можна зняти за одне обертання. Тому цей критерій важливо враховувати, підбираючи точилку для ножів різних типів: сталевого або керамічного, прямого або серрейторного.

Переваги пристрою

Перед тим як точити ножі на електричній точилці, слід ознайомитися з її перевагами перед іншими способами обробки леза. До них належать:

  • універсальність – такі прилади дозволяють заточувати лезо під будь-яким кутом з однієї або двох сторін, тому їх нерідко використовують для заточування ножиць;
  • швидке виконання процесу – це забезпечується за рахунок високої продуктивності пристосування, яка в кілька разів вища, ніж у ручних приладів;
  • простість у застосуванні – для роботи на такому пристрої не потрібні спеціальні навички, адже його функціональність передбачає автоматичні налаштування оптимального кута заточування та подальше виконання обробки леза;
  • можливість вибрати режим не тільки під заточування, а й полірування кромки;
  • довговічність.

Ці переваги забезпечують відомі бренди, тому необхідно віддавати перевагу перевіреним виробникам.

Електрична точила для ножів: як вибрати?

Щоб електричний інструмент працював довго та ефективно, потрібно правильно підійти до його вибору. Для цього слід вивчити декілька критеріїв:

  • кількість інвентарю, який регулярно оброблятиметься за допомогою інструмента;
  • розміри виробів;
  • матеріали, з яких виготовлені ножі, – сталь або кераміка.

Для впевненості, що вибір зроблено правильно, рекомендується ознайомитися з оглядами техніки. Крім того, можна вивчити відгуки інших користувачів, у яких часто відмічені всі переваги, недоліки, а також різні нюанси, що впливають на якість роботи пристрою.