0
0
0
 

Вибір точила для ножів: на що звернути увагу, щоб не промахнутися

Вибір точила для ножів: на що звернути увагу, щоб не промахнутися

Ніж – невід'ємний інструмент у кожному господарстві. Однак мало просто мати його під рукою, адже важливо регулярно перевіряти якість та гостроту леза. Коли воно стає тупим і потребує доведення, можна усунути цю проблему самостійно в домашніх умовах. Для цього знадобиться точила для ножів. Яку вибрати модель точильно інструменту можна визначити, скориставшись нижче описаними критеріями.

Особливості леза ножа

Кожен кухонник має певне призначення і, відповідно, вони відрізняються між собою формою леза, товщиною та структурою. Від цього залежить, яку точилку для ножів купити, щоб отримати бажаний результат:

  • для виробів із прямим лезом та двостороннім заточенням можна використовувати різні пристрої;
  • для приладів з одностороннім типом заточування краще підібрати мусату, точильний камінь або пристосування з регульованим абразивним елементом;
  • якщо лезо з односторонньою хвилястою кромкою, найкращі точила для ножів – це мусата, діаметр якої відповідає виїмкам на лезі;
  • для ножа-пилки підійде механічний пристрій з абразивними елементами у формі трикутників.

Щоб точно визначити, яка точила для ножів краща, рекомендується враховувати особливості конкретного виробу, а також спробувати працювати з різними інструментами.

Які бувають точила для ножів?

Перед тим як вибрати ножеточку, необхідно ознайомитися з їх різновидами, а також особливостями кожного з них. На сьогоднішній день виробники пропонують такі інструменти:

  1. Електричні пристрої широко застосовуються в домашніх умовах та на професійних кухнях. Вони представлені в різних розмірах і можуть впоратися зі значно пошкодженими лезами, у тому числі з твердої сталі. Конструкція має кілька пазів чи виїмок, якими і проходить лезо. Усередині отворів розміщено спеціальні диски різної абразивності. Вони обертаються під оптимальним кутом, здійснюючи заточування. Перед тим як вибрати точилку для кухонних ножів, потрібно врахувати їх зручність, універсальність та безпеку.
  2. Механічні інструменти – Універсальні стаціонарні установки. Вони дозволяють вибрати камінь потрібної зернистості, підтримувати певний кут заточування, а також фіксувати меч і багато іншого.
  3. Точильний камінь – Найбільш простий у використанні варіант у формі циліндра, бруска, прямокутника, диска або стрижня. Для зручності краще вибрати двосторонню модель з різними абразивними елементами, з рукояткою та підкладкою.
  4. Розкладний пристрій. Багато людей не знають, як називається точила для ножів такого типу. Відповідь: балісонг. Ці інструменти мають стрижнеподібну, прямокутну чи шилоподібну форму. Вони підходять для різних лез, забезпечуючи високоякісне заточування.
  5. Кишенькова точила – мобільний пристрій різних варіацій. Вона є компактним предметом, наприклад, складним брелоком або пилочкою для нігтів і ідеально підходить для використання як в домашніх, так і в польових умовах.
  6. Мусат – металевий або керамічний ручний інструмент, який може мати алмазне напилення. Вони мають довжину від 230 до 360 мм, а їхня ширина залежить від параметрів леза.

Дослідні користувачі радять перед тим як вибрати точилку для ножів, звернути увагу на спеціальні набори. Вони дають можливість повністю контролювати процес на всіх етапах і досягти кращого результату. У більшості комплектів є фіксатор з утримувачем, бруски, стрижні, олія та чохол для зберігання.

Види абразиву

Розбираючись, як працює точила для ножів, можна зіткнутися з таким терміном, як «абразив». Він означає матеріал, який використовується для обробки поверхні. Абразиви відрізняються ступенем твердості та зернистості – від цього залежить їхнє призначення:

  • крупнозернисті (грубі) – для переточування, а також корекції кута заточування леза;
  • середньозернисті та тонкозернисті – для заточування;
  • тонкозернисті – для доведення.

Найчастіше виробники пропонують інструменти з такими абразивними елементами:

  1. Кераміка – дозволяє зняти дуже тонкий шар металу під час доведення та полірування леза.
  2. Діамант – зносостійкий елемент підвищеної густини, який допомагає швидко зняти потрібний шар металу.
  3. Камінь Арканзас – видаляє металевий шар і полірує край до гостроти бритви.
  4. Карбід – дозволяє зняти мінімум металу.

Для виробів із прямим лезом підійдуть точила будь-якого типу. А ось для кухонників із зубчастою кромкою варто використовувати тільки спеціальні інструменти. без них правильне заточення неможливе.