0
0
0
 

Зробити ідеальне філе – не проблема

Зробити ідеальне філе – не проблема

Филейник — це ніж із довгим і вузьким лезом, яке іноді гнеться. Таким найпростіше зняти рівний шматок філе зі шкіри лосося або курки з цілої тушки. Такий ніж потрібний тим, хто часто нарізає філе для закусок, бутербродів, салатів.


Де знадобляться філейники?

Часто філійниками користуються для сервірування закусок та нарізки риби для суші. Скибочки виходять рівними і тонкими, напівпрозорими. Для сиру, шинки, ковбаси вам знадобляться слайсери, а для суші — ножі з японським лезом.

Філейними ножами користуються мисливці та рибалки, щоб одразу обробити дичину або улов. Вони краще справляються із сирим м'ясом чи рибою, але завдання у них вузьке — зняти філе. Тому для шкір і кісток потрібні спеціальні ножі та сокири.

Як виглядає гарний філейник?

У філейних ножів вузьке лезо, а довжина залежить від завдання. Наприклад, філе з птиці або маленьких риб зручніше знімати невеликим ножем - 10-15 см. Клинки з лезом 19-25 см - універсальні, ними можна зняти філе з великого лосося або прозору скибочку з копченого стегенця.

Ніж із прямим лезом краще проникає у важкодоступні куточки, а гнучкий легше ковзає по кістках, суглобах та сухожиллях. Для риби буде корисно, якщо на частині леза є серрейторне заточення: так зручніше відрізати хвіст та плавці.

Головне правило звучить так: вибирайте лезо, виходячи з того, що ріжете частіше. Якщо ріжете все - беріть два філейні ножі.

Якщо у філейника довге і гнучке лезо, важливо, щоб він був із цільного шматка сталі особливого складу. Сплав має бути загартованим, з добавками, які відповідають за міцність та пружність: інакше лезо не вигнуте, а зламається. Найвразливіше місце — там, де лезо переходить у рукоятку, тому ножі із цільного шматка стали надійнішими. Деякі ковані ножі мають потовщення в цьому місці.

Важливий момент — рукоятка та будова ножа загалом. Лезо у філейника ковзає стрімко, тому важливо, щоб біля рукояті була гарда, що виступає: так великий палець упреться і не сковзне в процесі.

Рукоятка повинна бути міцною і нековзною, не вбирати вологу і легко відмиватись: найчастіше ви різатимете мокрими і жирними руками. Якщо вона зі сталі - то матово, з дерева - з водовідштовхувальним просоченням. Найпростіше з рукоятями з полімерів: вони невибагливі, підходять для посудомийної машини і не ковзають.

Кут заточування філейного ножа - 15 градусів: так він виходить гострим, легко зрізує рівні шматки. Цей кут потрібно підтримувати незмінним - коли точите каменем, механічною або електричною точилкою.