0
0
0

Ножі для риби: вишуканий інструмент для делікатної роботи

Ножі для риби: вишуканий інструмент для делікатної роботи

Риба - це джерело мінеральних речовин, білка та інших корисних елементів. Професійні кухарі точно знають, що для якісного і зручного оброблення цього продукту потрібен спеціальний ніж для риби або філейний. Який ніж для чищення риби кращий? У них є деякі особливості, тому що риба має луску, а голова і хвіст вимагають більшої сили, ніж ніжне філе.

Багато готових наборів не мають інструменту для оброблення рибних продуктів, тому його можна придбати окремо в магазині Arcos. На сайті в каталозі є цілий розділ цієї групи товарів, де також можна наочно по фото побачити, який вигляд має ніж для оброблення риби. Оперативна доставка замовлень здійснюється в будь-яку точку України, а кілька способів оплати дає змогу вибрати оптимальний варіант.

Які бувають ножі для чищення риби

Більшість господинь замислюються над питанням, який ніж потрібен для оброблення риби. Варто зазначити, що в європейській кухні арсенал рибних ножів набагато бідніший, ніж, наприклад, у країнах Азії. Швидше за все, так склалося історично. Але це не означає, що наші кухарі не вміють обробляти рибу. Так, європейський шеф легко займеться обробленням своїм основним ножем. Однак яким має бути ніж для оброблення риби на європейській кухні?

По суті, в європейській кухні цю категорію має тільки філейний ніж для оброблення риби. Як вибрати інструмент, щоб не помилитися? Тут усе просто: як правило, його лезо в обуху тонше і часто виконується з довгим клинком. Це основний інструмент, але також залежно від обробної частини розрізняють ще кілька видів.

Який ніж для оброблення риби вибрати:

  • тесак, за допомогою якого легко можна нарізати стейки або обробити велику тушу. Він вирізняється формою леза, що зовні нагадує невелику сокирку, і зручною рукояткою;
  • ніж для лосося характеризується довгим лезом з повітряними кишеньками, щоб уникнути прилипання до філе;
  • рибний ніж, що має вузьке лезо і загострений кінчик, завдяки чому його часто й називають філейним.

Ще які ножі використовують для оброблення риби? До різновидів відносять вироби з гнучким наконечником для роботи з м'якими і делікатними видами риб. Також може бути невеликий виступ для пальця, завдяки чому можна швидко і легко розділяти шматочки філе на тонкі слайси й акуратно відокремлювати кісточки.

Як правильно користуватися ножем для чищення риби в ресторані і для чого він потрібен

Кожна господиня повинна знати, як використовувати ніж для риби, щоб не поранитися. Дотримуватися плавності рухів, при цьому не забувати додавати зусилля. Такий підхід стосується як оброблення риби, так і нарізання філе.

Рибний ніж має легко ковзати по м'ясу. Найменші помітні опори і зусилля під час оброблення свідчать про те, що лезо починає втрачати гостроту. Різання в таких умовах може пошкодити філейну частину.

Перед покупкою необхідно звернути увагу на такі параметри:

  • Для риби та птиці рекомендується використовувати вироби з гнучким лезом.
  • Якісні товари виконані з нержавіючої харчової сталі.
  • Переконайтеся в ступені загартованості металу, що дасть можливість уникнути його поломки в процесі роботи.
  • У продажу доступні варіанти з різними лезами (наприклад, прямими і вигнутими), при цьому кухарі, які займаються обробкою рибних продуктів, частіше віддають перевагу другому варіанту. У побутових умовах більш поширені ножі з прямим лезом.

Крім того, рекомендується перевірити збалансованість виробу. Зробити це просто: в основі ручки розташовується больстер, а на її кінці - навершя. При розміщенні різака в горизонтальному положенні, фіксуючи пальцем, забезпечуючи рівновагу, не впаде.

Яким має бути філейний ніж для риби

Знаючи, як вибрати відповідний товар, можна швидко оформити доставку в будь-який населений пункт України з гарантією. Щоб не замислюватися, який ніж краще для оброблення риби, можна скористатися допомогою консультантів.

Філейний ніж має видатні характеристики. Добре приготувати рибу, правильно працювати з делікатним м'ясом, без використання таких виробів практично неможливо.

Згідно зі стандартами, правильний кут для заточування дорівнює 23 градусам. Філейні ножі заточуються майстрами. При цьому враховується пружність леза, анатомічні особливості (шульга чи правша) тощо. Також важливо, щоб виріб використовувався тільки за призначенням.