0
0
0
 

Кухонні ножі. Як вибрати?

Кухонні ножі. Як вибрати?

Ви замислювалися над тим, що середньостатистична жінка проводить на кухні близько вісімнадцяти років свого життя? І зверніть увагу : левову частку часу і сил у неї віднімає подрібнення, очищення і шаткування продуктів. Тому недивно, що практичні хазяйки і знатні кулінари мають у своєму розпорядженні переконливий арсенал кухонних ножів. Кожен інструмент призначений для конкретних операцій і значно полегшує приготування їжі.

При виборі ножів слід звернув увага на заводське заточування і матеріал, з якого виготовлений інструмент. Найважливіше у будь-якому ножі - якість леза. Від цього залежить термін служби ножа і його робочі(різальні) характеристики. Обов'язкова умова для хорошого ножа - однорідний склад стали. Кращі ножі - з кованими лезами. Вони можуть прослужити дуже довго. Для комфортного використання кухонного ножа важливе не лише лезо і його гострота, але і сама ручка. Уважно вивчайте руків'я перед придбанням, пластини мають бути міцно закріплені до основи двома або трьома заклепками, повинні не мати щілин і зручно лежати в руці. Руків'я для ножів робиться з різних матеріалів, найпоширеніші це дерево, пластик і метал.

Існує безліч форм ножів відносно їх призначення. Зрозуміло, мати на звичайній кухні ножі на усі випадки кулінарного життя необов'язково. Це привілей хороших ресторанів. Проте правильно вибраних ніж набагато полегшить вашу роботу.

Так, розпочнемо з найскладнішого.

  • Усі знають, що оброблення сирого м'яса, частенько перетворюється на трудомістку процедуру. Але ви забудете про незручності, якщо у вас на кухні з'явиться такий ідеальний помічник, як ніж для відділення м'яса від кісток. Цей інструмент має тонке лезо з плавним вигином, що дозволяє з легкістю відділяти м'ясо від кістки..

 

  • Приготування м'ясних блюд зможе полегшити і надійний стейковый ніж. Він призначений для легкого різання пласта невідбитого м'яса(стейка). Це м'ясо має волокна, які з легкістю розрізає мікрозазублена поверхня стейкового ножа.

 

  • Ніж філейний дуже зручний для пластування і тонкої нарізки. За допомогою його гнучкого і тонкого леза, ви легко зможете вирізувати акуратні шматочки потрібної величини з рибної тушки або м'яса. До того ж він без проблем відділяє жили.

 

  • Рельєфна кромка ножа для томатів легко прорізає шкірку овочів і фруктів. І їх ніжна серцевина не розвалюється. Деякі ножики забезпечені роздвоєним кінчиком, який допомагає перенести часточку помідора на блюдо.

 

  • Якщо ви хочете щоб ваш святковий стіл прикрашали тонкі, витончено нарізані скибочки шинки або ковбаси скористайтеся ножем для тонкої нарізки.

 

  • Ніж для чищення фруктів і овочів це маленький, гострий помічник, ідеально відповідний для зняття шкірки з коренеплодів.
 

 

  • Погодьтеся, витончено вирізані хитромудрі фігурки з фруктів і овочів, служать чудовою прикрасою святкових блюд. Щоб виконати таку складну, майже ювелірну роботу вам знадобитися ніж - декоратор. А якщо нарізувати таким ножем, наприклад, редис, морква або огірки, то скибочки отримають хвилясту ефектну форму.

 

 

  • Ніж шеф-кухаря або як його ще називають поварський - фаворит у кулінарів. За допомогою цього багатофункціонального ножа можна з легкістю робити найрізноманітніші операції. Він майстерно справляється з нарізкою і шаткуванням. Завдяки широкому лезу, ніж дуже зручно використати для згрібання і перенесення подрібнених продуктів. Зазвичай він має довжину леза від 15 до 30 см

 

  • Щоб подати сир, нарізаний за усіма правилами, скористайтеся спеціальним ножем для сиру. Є дві моделі цього ножа. Перша, за допомогою своєї зазубленої кромки, легко прорізає тверду шкірку сиру. Друга модель призначена для м'яких сортів сиру. Завдяки довгому лезу з отворами, скибочки не стискаються і не пристають до ножа. Деякі моделі випускаються з роздвоєним кінчиком і підведеною ручкою.

 

  • А якщо ви любите готувати будинки суші, вам знадобиться чудовий японський ніж з широким лезом сантоку. Буквально його назва переводиться як "три хороші речі". Їм можна кришити, різати і рубати. Він має виїмки на лезі, що запобігає прилипанню їжі до леза під час нарізки. Ніж забезпечує тонку і точну нарізку.

 

  • Кожен, хто хоч раз намагався розпиляти ножем заморожені продукти, знає, як можна зіпсувати навіть міцний якісний інструмент. Для цієї операції підійде ніж-сікач. Цей потужний ніж легко справляється із замороженими шматками і рівно розпилює великі кістки.

 

  • І звичайно, жодне застілля не обходиться без хліба. Проте неохайно нарізані шматки, що кришаться, можуть неабияк зіпсувати найвишуканішу сервіровку. І тут вам допоможе хлібний ніж. Хазяйки часто ігнорують цей ніж. А даремно. Він ідеальний для нарізки багетів, чиабатты і іншого хліба з хрусткою скориночкою. Легко прорізає кірку і не стискає м'якиш.

 

 

Звичайно, мати усі вищеперелічені інструменти на кухні не обов'язково. Можна розпочати з придбання трьох - чотирьох необхідних ножів. І поступово поповнювати колекцію, погоджуючись зі своїми пристрастями, бюджетом і улюбленим меню. І не забувайте: якісні ножі не можуть бути дешевими. Краще витратити гроші на декілька відмінних інструментів, чим придбавати купу неякісних підробок.